KOBİ’ler Neden E-Ticaret Yapmalı?

Dünyanın en eski iş kollarından biri ticaret. Tarihte her dönem bir takım değişiklikler ticaret anlayışını değştirmiş olsa da son yıllardaki kadar büyük bir değişim hiç yaşanmadı. İnternet kullanımının günlük hayatın her anına sızmasıyla birlikte başlayan dijital dönüşüm elbette ekonomik dinamikleri de değiştirdi, ticarete bambaşka bir boyut kazandırdı. Tüketicinin ve üreticinin bu süreçle birlikte değişen, gelişen ihtiyaçları artık sadece büyük markaları veya kurumları değil, küçük ve orta ölçekli işletmeleri de güne ayak uydurmaya zorluyor. İşte bu aşamada karşımıza da bir süredir hayatımızda olan e-ticaret kavramı çıkıyor.

E-ticaret, artık KOBİ’ler için şirketlerinin büyütmeleri için bir fırsat olmaktan ziyade kimi zaman rakipleriyle yarışabilmeleri ve dolayısıyla varlıklarını sürdürebilmeleri için bir gereklilik.

E-Ticaret Yapmak Firmalara Ne Kazandırır?

Sınır ötesi ticaret Küreselleşmenin büyük bir hız kazandığı bir dönemi yaşıyoruz. Firmalar ticaret yapmak için artık sadece bulundukları coğrafya ile sınırlı değiller. E-Ticaret ile dünyanın pek çok farklı noktasına ürün veya hizmet satabilir, çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçininiz...